Menu

masaż detoksykacyjny miodem

Masaż miodem jest jedynym rodzajem masażu, który w swoisty sposób "wyciąga" nagromadzone w organizmie toksyny bezpośrednio przez skórę. Miód działa jak pompa ssąca wydobywając toksyny z co raz głębszych warstw, oczyszcza komórki, otwiera pory, dotlenia i odstresowuje.

Masaż miodem stanowi nieodzowną część pełnej kuracji detoksykacyjnej, ale można go wykonywać niezależnie w serii zabiegów. Obejmuje całe ciało lub jego wybrane części najczęściej grzbiet.
Zalecany jest przy problemach z ciśnieniem krwi, różnych dysfunkcjach organów wewnętrznych, zastojach limfy i bezsenności. Poprzez swoje działanie detoksykacyjne zapobiega powstawaniu chorób oraz wzmacnia system immunologiczny.

Jest wskazany przy nadwadze, cellulitisie, nerwicach, depresji, można go również wykorzystać w terapii po wylewach i zawałach.

masaż oczyszczający solą morską

Wody Morza Martwego leżą prawie 500 metrów poniżej poziomu wszystkich mórz i oceanów. Posiadają niezwykłe właściwości, znane już w czasach starożytnych.

Sól odparowywana z tego morza zawiera silne stężenia uzdrawiających minerałów, głównie magnezu, potasu, wapnia, bromu, siarczany i dwuwęglany.

To szczególne połączenie minerałów przeciwdziała stanom zapalnym, stymuluje metabolizm i łagodzi podrażnienia skóry. Ponadto sól z Morza Martwego ma silne działanie oczyszczające a odpowiednia technika masażu poprawia krążenie krwi i limfy oraz pobudza przemianę materii.

Zabieg poprawia wygląd ciała, przywraca dobre samopoczucie i równowagę organimu. Likwiduje napięcia mięśniowe, usuwa toksyny oraz przyspiesza procesy regeneracyjne. Ciepło i aromat powstające podczas masażu wzmagają uczucie relaksu i odprężenia.

masaż oczyszczający kawą

Masaż zmielonymi ziarnami kawy ma właściwości antycellulitowe i drenujące dzięki zawartej w niej kofeinie, która usprawnia przepływ limfy i przyśpiesza spalanie tłuszczu. Dodatek oliwki i aromatycznych ziół sprawia, że skóra po zabiegu jest jedwabiście gładka i lekko zaróżowiona sprawiając wrażenie wypoczętej i młodszej.

Właściwie przeprowadzony przyspiesza przemianę materii, stabilizuje zdolność wiązania wody w skórze, ujędrnia, uelastycznia i wyszczupla. Wspomaga kurację odchudzającą oraz usuwa z organizmu zbędne metabolity.

Mielone ziarna i aromatyczny zapach kawy działają pobudzająco i odprężająco – osoba po zabiegu jest wypoczęta i pełna energii.

bańki chińskie

Gumowe bańki akupunkturowe są wspaniałym wynalazkiem Chińskiej Medycyny Naturalnej. Szybko zdobywają popularność na całym świecie i wypierają dotychczas stosowane bańki szklane ze względu na łatwość w użyciu i szersze zastosowanie.
Bezogniowe bańki akupunkturowe używane przez naszych masażystów i terapeutów są produkowane pod ścisłym nadzorem Stowarzyszenia Medycyny Tradycyjnej Chińskiej Republiki Ludowej. Posiadają Świadectwo Dopuszczenia do Obrotu nr IL-0431/MM wydane przez Instytut Leków w Warszawie.
Bańki akupunkturowe stawiane są w ściśle określonych punktach ciała w zależności od rodzaju schorzenia; terapeuta wykorzystuje wiedzę stosowaną w akupunkturze.
Innym sposobem wykorzystania baniek są techniki posuwistego oddziaływania na strefy segmentarne okolicy kręgosłupa. Tego typu masaż leczy i łagodzi wiele dolegliwości np.bóle mięśni i stawów, usuwa "zesztywnienia" oraz wzmacnia odporność i pobudza siły życiowe pacjenta.

Alergia, grzybica, cukrzyca, borelioza | ]Food Test a otyłość | Medycyna przyszłości | Galeria | Statut Fundacji | Kontakt