Menu

Jak walczyć z otyłością ?

Otyłość jest problemem złożonym. Obejmuje sferę związaną z psychiką, zaburzeniami metabolizmu , standardem życia, nawykami etc.
Przyzwyczajenia można zmienić, zwiększyć aktywność fizyczną, stosować różne diety, mniej jeść, walczyć ze stresem. Co jednak robić jeśli to nie pomaga? Chudniemy okresowo poczym pojawia się efekt jo-jo i dramatycznie przybieramy na wadze?
Za kontrolę apetytu i wagi odpowiada podwzgórze. Znajdujący się w nim ośrodek sytości reguluje apetyt za pomocą związków neuropeptydowych – informuje o głodzie i zwalnia metabolizm lub hamuje apetyt i przyśpiesza metabolizm. Izraelski zespół badaczy odkrył gen niepokoju, którego aktywacja nie tylko wywołuje stres, ale też zwiększa ochotę na słodycze i inne pokarmy o uspokajającym działaniu.
W przewlekłym stresie mechanizmy odpowiedzialne za uczucie głodu i sytości zostają zaburzone. Dlaczego jednak jeśli żyjemy spokojnie , nie jemy więcej od innych, nie możemy pozbyć się otyłości ?
Trzeba odpowiedzieć na pytanie, co zaburza pracę podwzgórza.
Do czynników odpowiedzialnych za zakłócenia należą : metale ciężkie / ołów, rtęć, kadm/, grzyby /Candida, Aspergillus, Cryptococcus/, bakterie / np. chlamydia, wirusy / np. Herpes/ i inne związki. Ich eliminacja pozwoli na prawidłowy przebieg procesów zachodzących w tym organie.
Drugim ważnym czynnikiem w leczeniu otyłości jest określenie, czy brakuje nam enzymów trawiennych i jakich / można np. błędnie stosować dietę wysokoproteinową przy braku enzymów trawiących białka / - służy do tego tzw. Food Test, który w oparciu o otrzymane wyniki automatycznie dobiera pokarmy w pełni przyswajane przez organizm. Przyswajanie może być również utrudnione, jeśli w organizmie występują pasożyty, rozrost grzybów patogennych np. Candida albicans, dysbioza, alergia na gluten i laktozę. Dopiero określenie i usunięcie blokujących czynników , eliminacja alergenów, dobór odpowiedniej diety i wdrożenie odpowiednich form ruchu umożliwi skuteczne leczenie otyłości.
Program walki z otyłością winien być następujący:

  • ustalenie czynników zaburzających pracę podwzgórza, trzustki, jelit / Vega Test/
  • przystąpienie do systematycznej likwidacji patogenów / terapia detoksykacyjna/
  • wykonanie Food Testu i testu na alergie pokarmowe , co umożliwi dobór właściwej diety
  • wykonanie pomiarów składu ciała, w tym badanie USG masy i struktury tkanki tłuszczowej
  • zastosowanie urządzenia Body Shape w celu szybkiego pozbycia się obciążeń metabolicznych
Dopiero wtedy istnieje szansa na stopniowy i długotrwały spadek wagi bez efektu jo-jo.

USG tkanki tłuszczowej


pomiar tkanki tłuszczowej metodą USG ocenia faktyczne otłuszczenie w newralgicznych miejscach ciała ijest podstawą odchudzania

Oczyszczanie jelita grubego a otyłość

Istotnym elementem wspomagającym walkę z otylością jest głębokie oczyszczanie jelita grubego. Jelito to może kilkukrotnie zwiększyć swoją objetość wskutek gromadzenia sie złogów kałowych powstających w wyniku zmian opisanych powyżej. Powiększone jelito, oprócz ucisku na żołądek czy wątrobę, także utrudnia pracę przepony, pogarszając warunki wymiany gazowej w płucach, co ma istotne znaczenie dla właściwego metabolizmu w całym organiźmie.

Warunki skuteczności zastosowania hydrokolonoterapii przy leczeniu otylości są trzy:
- zabieg musi być wykonany z użyciem profesjonalnej aparatury (w pozycji leżącej na grzbiecie czyli na plecach), umożliiwiającej jego pełną kontrolę
- zabieg przeprowadza wykwalifikowany personel, posiadający umiejętność właściwego masażu jelita grubego oraz fachowej oceny przebiegu oczyszczania
- istnieje możliwość wyeliminowania ryzyka niepowodzenia bądź powikłań wskutek deformacji jelita i/lub zmian mikrobiologicznych

Kapsuła body shape likwiduje tłuszcz trzewny


w trakcie sesji treningowej, która trwa do 30 minut, można stosować 10 oddziaływań fizykoterapeutycznych równocześnie, co wielokrotnie przyspiesza spalanie białej tkanki tłuszczowej.

Wskazania i przeciwwskazania do ćwiczeń w kapsule

I Wskazania do podjęcia sesji treningowych:

1. Usuwanie toksyn powstających w trakcie kuracji zwalczających patogeny mikrobiologiczne
2. Usuwanie toksyn metali cieżkich /rtęć, kadm, ołów itd./
3. Nadwaga i otyłość -redukcja tłuszczu trzewnego DAT, optymalizacja tkanki tłuszczu termicznego
4. Optymalizacja struktury wody w organizmie przy obrzękach lub słabym nawodnieniu
5. Likwidacja cellulitu i rewitalizacja tkanki skórnej
6. Drenaż układu chłonnego i krwionośnego
7. Drenaż jelita grubego, przygotowanie do hydrokolonoterapii
8. Optymaliazcja składu ciała i podniesienie sprawności metabolizmu komórkowego
9. Poprawa kondycji fizycznej i zwiększenie wydolności organizmu


II Przeciwwskazania do korzystania z urządzenia Body Shape:

1. Rozrusznik serca lub ciężkie stadia chorób krążenia,
2. Ciąża, menstruacja
3. Nowotwory i guzy w trakcie leczenia
4. Przebyte zabiegi chirurgiczne w ciągu ostatnich 6 miesięcy,
5. Zakrzepica żył głębokich , zapalenia żylne, zaawansowane żylaki, stopa cukrzycowa
6. Endoprotezy stawów, wszczepione elementy metalowe, poparzenia,
7. Indywidualne przeciwwskazania medyczne do ćwiczeń fizycznych

Alergia, grzybica, cukrzyca, borelioza | ]Food Test a otyłość | Medycyna przyszłości | Galeria | Statut Fundacji | Kontakt