Menu

EDC - związki endokrynnie aktywne

EDC są to związki chemiczne, które wpływają na układ endokrynologiczny ludzi i zwierząt. Upodabniając się do hormonów oszukują organizm, powodując liczne zaburzenia i w dalszej konsekwencji choroby. Występuję w środkach spożywczych, kosmetykach, opakowaniach, zabawkach, plastikowych meblach i wdychanym powietrzu. Układ hormonalny reguluje większość funkcji organizmu istot żywych dlatego wpływ EDC na ludzi i zwierzęta jest bardzo szeroki. Najnowsze badania wiążą występowanie nowotworów układu rozrodczego / rak prostaty, jąder, jajnika, piersi/, otyłości, cukrzycy, ADHD, zaburzeń pamięci i koncentracji z nadmiernym wchłanianiem EDC.
Przemysł chemiczny Unii Europejskiej jest największym przemysłem świata. Jego wyroby przez wiele lat pozostają nierozłożone w środowisku naturalnym stanowiąc istotne zagrożenie dla zdrowia. Na szczególną uwagę zasługuje bisfenol A - organiczny związek chemiczny z grupy fenoli , stosowany do otrzymywania tworzyw sztucznych do produkcji plastikowych butelek dla niemowląt, kubków i talerzyków jednorazowych, plastikowych powłok do metalowych puszek.

Alergia, grzybica, cukrzyca, borelioza | ]Food Test a otyłość | Medycyna przyszłości | Galeria | Statut Fundacji | Kontakt