Menu

Metody upiększania ciała i hamowania procesów starzenia za pomocą pijawek znane były już od najstarszych czasów. Maseczki na twarz i ciało mieszane z wydzieliną pijawek stawiały japońskie gejsze i damy francuskiej ery brousseizmu; przyznają się do nich współczesne gwiazdy kina i telewizji.

Badania nad substancjami gruczołów ślinowych potwierdziły dużą koncentrację substancji decydujących o stanie odżywienia i nawodnienia skóry, poprawiających jej konsystencję i ukrwienie. W ślinie pijawek znaleziono serotoninę oraz inne hormony i enzymy odpowiedzialne za prawidłowe odżywienie tkanki skórnej. Bogato występuję też związki kolagenowe, przeciwzapalne i przeciwzakrzepowe, lipidy, fosfolipazy, lipazy oraz hormony sterydowe : kortyzol, androsteron, testosteron, progesteron i estradiol.
Taka kombinacja skutecznie zmienia stan i wygląd skóry, odmładzając ją na wiele miesięcy.

Aby wykonać zabieg w pierwszej fazie przykladamy 4- 5 pijawek na wątrobę, z których uzyskujemy najcenniejsze substancje aktywne; zabieg kończymy drenażem limfatycznym.

Maseczki piękności z zastosowaniem pijawek należą do bardzo ekskluzywnych technik - wydzielina pobierana jest natychmiast po odstawieniu i nakładana na twarz lub inną część ciała. Efekt odmładzający, dzięki dużej koncentracji hormonów, jest natychmiastowy. Skóra staje się jędrna, gładka,wygładzeniu ulegają zmarszczki.

Do domowego użytku lub w celu przedłużenia efektu odmładzającego maseczki polecane są przez nas kremy, w których znajduje się również wydzielina gruczołów ślinowych. Jest to nowatorska i w pełni ekologiczna technologia, która pozwalana na wielokrotne użycie tych samych pijawek / kremy pozostalych producentów zawierają - jak dotąd - wyłącznie dodatki suszonych i mielonych zwierząt/.

Alergia, grzybica, cukrzyca, borelioza | ]Food Test a otyłość | Medycyna przyszłości | Galeria | Statut Fundacji | Kontakt